skip to main content
Header

Taylor, Gwendolyn Principal
Gibson, Sonja Counselor
Harvey, Ernest Assistant Principal
Mercer, Miranda Counselor
Wroblewski, Steven Assistant Principal of Instruction

Askew, Tammy Social Studies Teacher
Barnes, Engracia Reading Intervention
Billings, Tiandra Science Teacher
Blackwell, Bianca English Language Arts Teacher
Bohnstedt, Timothy Math Teacher
Bratcher, Melanie Family & Consumer Science Teacher
Bray, Ed. S., Dawn ESOL Teacher
Brown, Andre'e Language Arts Teacher
Butler, Devonte Language Arts & Social Studies Teacher
Byron, Vanessa Science & Social Studies Teacher
Caldwell, Angela English Language Arts and Social Studies Teacher
Carson, Lisa Physical Education Teacher
Christiansen, James Band Director
Clark, Hannah Science Teacher
Clark, Janice Math Teacher
Coggins, Laurie Gifted Science & Social Studies Teacher
Covington, Otis Athletic Director
Covington, Shantell Science and Social Studies Teacher
Coy, Heather Art Teacher
Daniel, Cassandra Math Teacher
Davidson, Angela Science Teacher
Dunn, Teris Science Teacher
Ford, Tracy Agriculture Teacher
Freeman, Cetresa Math Teacher
Gardner, Katrina English Language Arts Teacher
Green, Jaquona Language Arts Teacher
Hahn, Andrea English Language Arts Teacher
Hanni, Austin Chorus Teacher
Head, Tamika Science & Social Studies Teacher
Heath, Jason Science and Social Studies Teacher
Hollis, Talenthea Special Education Teacher
Holloway, Sheila Media Specialist
Hurst, Paula Science & Social Studies Teacher
James, Aaliyah Language Arts Teacher
Johnson, Roderick Math & Social Studies Teacher
Johnson, Rodney Technology Teacher
King, Lacey Huntington Middle
Knutson, Jeff Honors Science & Social Studies
Land, Terri Speech Pathologist
Lofland, Brandi Math & English Language Arts Teacher
Loper, Sharon Social Studies Teacher
Love, Tammy Business & Computer Science Teacher
McGee, Mark Social Studies Teacher
McLaughlin, Robert Social Studies Teacher
McLeod, Destiny Math Teacher
Monbeck, Theodore Math and Science Teacher
Moneypenny, Lindsay Gifted Language Arts & Math Teacher
Nelson, Roselaine Social Studies Teacher
Pogue-Blackshear, Karen ISS Teacher
Ponsell, Marcia Language Arts & Science Teacher
Prather, Demonta Math Teacher
Puryear, Alahna Math Teacher
Reynolds, Ashley Science Teacher
Slavik, Kristi Math & Social Studies Teacher
Spivey, Jacqueline Special Education Teacher
Summers, Amy English Language Arts and Social Studies Teacher
Walker, Brittney Science Teacher
Walker, Joey Social Studies Teacher
Watson, Kirk Physical Education Teacher
Watts, JoAnn Gifted Language Arts & Social Studies Teacher
Westphal, Melissa Gifted Math Teacher
Wildes, Kayeli English Language Arts Teacher
Williamson, Michael Math Teacher

Allen, Rhondrea Parent Involvement Coordinator
Andreasen, Marlene Secretary
Bess, Perry SPED Paraprofessional
Boyer, Tashiah Med Tech
Howard, Sandra Attendance Technology Specialist
Jarzynka, Kathy SPED Paraprofessional
Nelms, Stephanie Bookkeeper
OToole, Kim SPED Paraprofessional
Showalter, Rachel SPED Paraprofessional

Ray, Dana Office Clerk
Thompson, Karmen School Resource Officer